İbn-i Sina Sözleri

Ibn I Sina Sozleri

Bu Sayfada Birbirinden Güzel İbn-i Sina Sözleri Yer Almaktadır , İbn-i Sina Sözleri Okuyup Arkadaşlarınız İle Veya Sosyal Platformlarda Paylaşabilirsiniz.
Bir insanın kendisinin ne olduğunu bildikten sonra, kendini bilmeyenlerin bu insan hakkında söylediklerinin ne değeri vardır? O bunlara aldırmaz bile.

Büyük değilim ben, ama beni içine sığdıracak bir ülke bulamadım. Pahalı da değilim aslında; ama kendime alıcı bulamadım.

Sanat, doğadan daha zariftir.

Nefsini bilimlerle ve yaldızla düzeltmeye çalış. Bilimlerden olan şeylerin hepsini bırak. Bilimde her şey vardır, her şey bilimdedir.

Sırrını saklarsan o sana esir olur, yayarsan sen ona esir olursun.

Bu dünyadan iğrenmiş ve ondan kurtulmaya can atan kimse, tuzağa tutulmuş ve harekete gücü kalmamış bir kuş gibidir.

Allah’a zamandan şikâyetim vardır. Zaman bütün yeni kuvvetlerini eskittiği halde, kendisi yepyeni durmaktadır.

Yaptığı hata yüzünden özür dileyenin, bu dileğini kabul etmekte geç kalma.

İhtiyarlara saygı göster ve onları aziz tutmayan gençlere darıl.

Faziletler alışkanlık haline gelince, saadet doğar.

Dünya dediğimiz, kenetlenmesi kırılmak, yapılması yıkılmak içindir.

Genelde diken ekerek gül toplamak istiyoruz, ancak bu yaptığımız doğaya aykırıdır.

Benim gönlümün kırılmaz sabrı,senin gönlünün yumuşamaz katılığı var. Şu halde sevgilim, aşk yolunda ikimiz de sert taşız.

Eğer sırrını saklarsan, sırrını saklamakta devam edersen ve daima kuşkulu olursan sır; senin kölen olur. Yok onu söyleyecek olursan, o zaman sen onun kölesi olursun.

Tecrübe, ilimden üstündür.

Çocuk eğitiminde teşvik, tehditten daha iyi sonuç verir.

Zaman acıları unutturur, intikam duygusunu söndürür, öfkeleri yatıştırır, kinleri boğar ve geçmiş meydana gelmemiş gibi olur.
Bu Sayfamızda Birbirinden Güzel İbn-i Sina Sözleri Okudunuz, Ayrıca Sizler De Sitemize Katkıda Bulunmak İstiyorsanız; Yorum Bölümüne Bildiğiniz özlü ve anlamlı İbn-i Sina Sözleri Yazabilirsiniz.
İbn-i Sina Sözleri Alıntıları , İbn-i Sina Sözleri sözleri ve alıntıları , İbn-i Sina Sözleri Sözleri, İbn-i Sina Sözleri Özlü Sözleri, İbn-i Sina Sözleri Anlamlı Sözleri, İbn-i Sina Sözleri sözleri tumblr, İbn-i Sina Sözleri sözleri facebook, İbn-i Sina Sözleri sözleri instagram, İbn-i Sina Sözleri