Ahmet Haşim Sözleri

Ahmet Hasim Sozleri

Bu Sayfada Birbirinden Güzel Ahmet Haşim Sözleri Yer Almaktadır , Ahmet Haşim Sözleri Okuyup Arkadaşlarınız İle Veya Sosyal Platformlarda Paylaşabilirsiniz.
Mana araştırmak için şiiri deşmek, terennümü yaz gecelerinin yıldızlarını raşe içinde bırakan hakir kuşu eti için öldürmekten farklı olmasa gerek.

Sırf ahlaki bir endişeye tabi olarak kadınları mümkün olduğu kadar açık saçık görmeyi tercih ettiğimi itiraf ederim. Çıplak kadın tamamıyla zararsızdır.

Neşe ve umutlar, günün doğması ile başlar.

Aşk, değişmeyince ölür.

Arkaya baka baka, yere yuvarlanmaksızın, istenilen istikamette kaç adım gidilebilir?

Her dilde; şiirin konusu zevce değil, sevgilidir. Kahramanı zevce ve konusu evlilik olan hikayeden daha tatsız ne olabilir?

Türk sanatının muhabbeti, bana “tabiat” muhabbetini öğretmiştir.

Güzel, “yalan”ın çocuğudur.

Sevmeyi bilmeyen, ölmeyi de bilmez.

Ne yazık ki vücudun çökmesi, zekânın olgunluk zamanına rastlar.

Manasız anlaşılan bir şiir, bütün güzelliğini kaybetmiştir.

Bazı amaçlar o kadar değerlidir ki, o yolda mağlup olmak bile zafer sayılır.

Eti tadan köpek, artık kuru ekmeğe dönmez.
Bu Sayfamızda Birbirinden Güzel Ahmet Haşim Sözleri Okudunuz, Ayrıca Sizler De Sitemize Katkıda Bulunmak İstiyorsanız; Yorum Bölümüne Bildiğiniz özlü ve anlamlı Ahmet Haşim Sözleri Yazabilirsiniz.
Ahmet Haşim Sözleri Alıntıları , Ahmet Haşim Sözleri sözleri ve alıntıları , Ahmet Haşim Sözleri Sözleri, Ahmet Haşim Sözleri Özlü Sözleri, Ahmet Haşim Sözleri Anlamlı Sözleri, Ahmet Haşim Sözleri sözleri tumblr, Ahmet Haşim Sözleri sözleri facebook, Ahmet Haşim Sözleri sözleri instagram, Ahmet Haşim Sözleri