Abdullah Bin Ömer Sözleri

Erkek Sozleri

Bu Sayfada Birbirinden Güzel Abdullah Bin Ömer Sözleri Yer Almaktadır , Abdullah Bin Ömer Sözleri Okuyup Arkadaşlarınız İle Veya Sosyal Platformlarda Paylaşabilirsiniz.
Allah korkusundan dolayı bir damla yaş akıtmak benim için bin altın sadaka vermekten daha sevimlidir.

Allah için sev, Allah için buğzet, Allah için dost ol, yine Allah için düşmanlık et! Allahü tealanın sevgisine bu şekilde kavuşulur.

Ey insanlar! Allah Resûlü’nün ashabının ahlakına yapışın, onlar gibi olmaya çalışın. Hiç şüphesiz onlar dosdoğru hidayet yolu üzerindedirler.

Kendinden üsttekine haset, aşağıdakine tahakküm eden ilim ehli sayılmaz.

Geceleri hep kâim olsam, gündüzleri oruçla geçirsem ve bütün malımı da Allah yolunda infak etsem de, Allah’a itaat eden bir mü’mini sevmeden ölsem vallahi bu yaptıklarımın bana bir faydası olmaz.

İnsanın mâhiyeti arkadaşından anlaşılır.

Namaz kılmaktan yay, oruç tutmaktan çivi gibi olsanız da, haram ve şüpheli şeylerden kaçmadıkça Allah o ibadetleri kabul etmez.

Yakınında güler yüzlü ve tatlı sözlü komşuları bulunan bir evin kıymeti ve fiyatı fazladır.

Hikmet ondur; dokuzu sükût, biri de az konuşmaktır.

Biz öyle zamanlar gördük ki, hiç kimse müslüman kardeşinden daha çok paraya, pula sahip olmayı düşünmedi. Şimdi ise, altın ve gümüş daha kıymetli gelmeye başladı.

İnsan, imkânı kadar iyilik etmeli, her zaman tatlı konuşmalı ve güleryüzlü olmalıdır.

Ey Ademoğlu! Bedeninle dünyada ol, kalbinle ahireti bul.
Bu Sayfamızda Birbirinden Güzel Abdullah Bin Ömer Sözleri Okudunuz, Ayrıca Sizler De Sitemize Katkıda Bulunmak İstiyorsanız; Yorum Bölümüne Bildiğiniz özlü ve anlamlı Abdullah Bin Ömer Sözleri Yazabilirsiniz.
Abdullah Bin Ömer Sözleri Alıntıları , Abdullah Bin Ömer Sözleri sözleri ve alıntıları , Abdullah Bin Ömer Sözleri Sözleri, Abdullah Bin Ömer Sözleri Özlü Sözleri, Abdullah Bin Ömer Sözleri Anlamlı Sözleri, Abdullah Bin Ömer Sözleri sözleri tumblr, Abdullah Bin Ömer Sözleri sözleri facebook, Abdullah Bin Ömer Sözleri sözleri instagram, Abdullah Bin Ömer Sözleri