Abdülaziz Bekkine Sözleri

Abdulaziz Bekkine Sozleri

Bu Sayfada Birbirinden Güzel Abdülaziz Bekkine Sözleri Yer Almaktadır , Abdülaziz Bekkine Sözleri Okuyup Arkadaşlarınız İle Veya Sosyal Platformlarda Paylaşabilirsiniz.
Mü’minin nazarı öyledir ki; dünyadaki zevkü sefaya bakar, arkasında cehennemi görür. Meşakkat ve hizmete bakar, arkasında cenneti görür.

Allah mühlet verir, ihmal etmez.

Saçının ağarmasından ibret almayana, nasihat kar etmez.

Talip, başkasının yükünü yüklenip, kimseye yük olmayan kimsedir.

Nefis bir hayvandır, onun izzeti olmaz. Ancak vasfın izzeti olur. Mesela: Öğretmenlik, babalık, hocalık vs. gibi… Ve kim ki vasıflıdır, o izzetlidir…

Dünyada her şeyin bir ölçüsü, tartısı vardır. Sevginin tartısı da fedakarlıktır. Fedakarlık yapmayanların sevgisine inanılmaz.

Bu dünyaya kiracı gibi yerleş, ev sahibi gibi yerleşirsen gitmesi  zor olur.

İnsanlarda riyanın karışmayacağı hakiki tek vasıf, sabırdır.

Felsefe, her insanın kendi kişisel etkinliğinin ne biçim bir etkinlik olduğunun bilincine varmasına yarar. İnsanı sürünün bir bireyi olmaktan çıkarır.

İslamiyet baştanbaşa mes’uliyet ve mükellefiyettir. Ondan kaçmayınız.

Çok ibadet eden bir kulun bu ibadetinden dolayı ümitlenmeye hakkı yoktur. İbadetini aksatan bir insanın da bundan dolayı ümitsizliğe düşmesine hakkı yoktur. Ümit, Allahu Zülcelal Hazretlerinin ikram hazinelerinden bir hazinedir.
Bu Sayfamızda Birbirinden Güzel Abdülaziz Bekkine Sözleri Okudunuz, Ayrıca Sizler De Sitemize Katkıda Bulunmak İstiyorsanız; Yorum Bölümüne Bildiğiniz özlü ve anlamlı Abdülaziz Bekkine Sözleri Yazabilirsiniz.
Abdülaziz Bekkine Sözleri Alıntıları , Abdülaziz Bekkine Sözleri sözleri ve alıntıları , Abdülaziz Bekkine Sözleri Sözleri, Abdülaziz Bekkine Sözleri Özlü Sözleri, Abdülaziz Bekkine Sözleri Anlamlı Sözleri, Abdülaziz Bekkine Sözleri sözleri tumblr, Abdülaziz Bekkine Sözleri sözleri facebook, Abdülaziz Bekkine Sözleri sözleri instagram, Abdülaziz Bekkine Sözleri