Sedat Peker Sözleri

Sedat Peker Sozleri

Bu Sayfada Birbirinden Güzel Sedat Peker Sözleri Yer Almaktadır , Sedat Peker Sözlerini Okuyup Arkadaşlarınız İle Veya Sosyal Platformlarda Paylaşabilirsiniz.

Bu vatan neredeyse sözde bizim.

İnsanların özgürce konuşamadığı neredeyse Türk olmanın suç sayılacağı bir atmosferde tabi ki cezaevinde olmayı kendime bir şeref kabul ederim.

Bana bu dünyada verilebilecek tek ceza, Yüce Allah tarafından onurlu bir insan olarak yaşama hakkımın elimden alınması olacaktır.

Doğruların gözle görülmeyen orduları vardır.

Hayata korkusuzca bakanlar, ölümden de korkmazlar.

Bence bu dünyadaki en bahtsız insanlar bir başkalarının kendi kaderleri üzerinde söz sahibi olmalarına izin verenlerdir. Bana göre en bahtlı insanlar ise almış olduğu kararlarla kendi kaderinin efendisi olmuş kişilerdir.

Bu kanunlar sayesinde Hansların Hasanlardan daha kıymetli olduğunu öğreniyoruz.

Ben hiçbir zaman para sahibi olmadım, ancak para yönünden de her zaman şanslı oldum. Bende bayat para bulunmaz. Çünkü ben ertesi güne hiçbir zaman para ayırmayarak tüm paramı aynı gün harcarım, daha doğrusu hayır işlerine dağıtırım.

Kendimi bildiğimden beri doğru olduğuna inandığım şeyler için kendim dahil herkesle uğraştım; uğraşmaya devam ediyorum ve yaşadığım sürece de uğraşmaya devam edeceğim.

Yüce Allah’ın bir şeyi ertelemesi onu bir daha gerçekleştirmeyeceği anlamına gelmez.

Rüzgar eken fırtına biçer.

Onurumuz biz onu terk etmeden, bizi terk etmeyecek tek şeydir.

Bir insanın onuru mensubu olduğu milletin yüceliği ve şerefi ile eşdeğerdir.

Çocukken meltem rüzgarı ve Latin müziği eşliğinde bir hamağın üzerinde ağızlıkla soğuk bir içecek içmeyi hayal ederdim fakat meltem rüzgarlarını hayal ederken hayat bize devamlı fırtına gibi esti. Ben de bütün hayallerimi kasırgaya fırtınaya göre ayarladım.

Kendi can sağlığınız için siz bu devleti batırmaya uğraşmayın. Şu an dahi hayatta olabilmenizin tek sebebi, devletin var olması ve ayakta durmasıdır.

Bu sözde aydınlara ve akademisyenlere şunu özellikle söylemek istiyorum: Siz yatın kalkın bildirgenizde kötülediğiniz bu devletin polisine ve askerine dua edin.

Cehennemde zebanileri beklerken de güleceğim ağladığımı göremeyeceksiniz gülüşümün tadını çıkarın.

Hayatımın hiç bir döneminde gerçek hırsızları bilip de onları alkışlayanlardan olmadım.

Bu millet, 15 Temmuz’da gerçek mafyanın kim olduğunu görmüştür.

Yalan çok çabuk herkese ulaşır, doğruysa yavaş ama tam zamanında yetişir.

Bu ülkenin parasını yani finansı Türklerde olmalı bu ülkenin sokaklarında huzur olmalı ancak bu şartlarda bu devletin bizim olduğunu söyleyebiliriz.

Ya av olacaksın, ya da avcı. Ama asla avı, avcıya götüren köpek olmayacaksın!

Rehberi akıl olmayan hiçbir mücadele bir adım bile yol kat edemez.

Bir umuttur yaşamak!

Hayatım boyunca yalaklara, korkaklara karşı alerji ve antipati duydum.

Yaptıklarıyla arkasından bütün köpekleri havlatmayan kurt, kurt değildir.

Ben hayatımın hiçbir döneminde cezaevine düşmemek için dua etmedim. Ancak her gece mutlaka insanoğlunun eline düşmemek için dua ederim.

Affetmek büyüklük, unutmak alçaklıktır.

Bir ülkenin sahibi olabilmek günlük gazetelerin üzerine Türkiye Türklerindir diye yazarak maalesef olmuyor.

Ben anladığım Türkçülük akılcılıktır. Benim anladığım Türkçülüğün amacı ise; Türk’e yurtluk etmiş, tüm toprakların kıyamete kadar Türk’ün hükmü altında kalmasını sağlamak için mücadele etmektir.

Ben ve ailem, devletimizi bir okyanus kabul eder, üzerinde bir damla su olabilmeyi kendimize şeref kabul ederiz.

Ziyafet sofrasındaki kırıntılara talip olanlar, hiçbir zaman efendi olamazlar.

Bu Sayfamızda Birbirinden Güzel Sedat Peker Sözlerini Okudunuz,  Ayrıca Sizler de Sitemize Katkıda Bulunmak İstiyorsanız; Yorum Bölümüne Bildiğiniz özlü ve anlamlı Sedat Peker Sözlerini Yazabilirsiniz.
Sedat Peker Sözleri, Sedat Peker Alıntıları, Sedat Peker Özlü Sözleri, Sedat Peker Anlamlı Sözleri ,Şairler ve Sözleri, Şairler ve Alıntıları